Ανασυγκρότηση του Τοπικού Συμβουλίου Επιλογής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην παρ. 12 του άρθρου 232 του Ν. 4823/2021, όπως αυτή προστέθηκε με την παρ. 2 του άρθρου 190 του Ν. 4964/2022 και τελικά διαμορφώθηκε με την παρ. 2 του άρθρου 78 του Ν. 4997/2022, ως εξής:

Α.
1. Πρόεδρο του Συμβουλίου την κ. Βασιλείου Κλεοπάτρα του Νικολάου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 Διευθύντρια της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας, με αναπληρώτριά της την κ. Βίτσιου Χαρούλα του Δημητρίου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70 του 4ου ΔΣ Άρτας.
2. Τακτικό μέλος και Αντιπρόεδρο του Συμβουλίου τον κ. Μητσόπουλο Κωνσταντίνο του Θωμά, εκπ/κό κλάδου ΠΕ11 του ΔΣ Άνω Καλεντίνης, με αναπληρώτριά του την κ. Μπαλάσκα Γιολάντα του Παναγιώτη, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ11, του 8ου ΔΣ Άρτας
3. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου τον κ. Αγγέλη Αλέξανδρο του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ60, Προϊστάμενο του 12ου Νηπιαγωγείου Άρτας, με αναπληρωτή του τον κ. Κουτσαύτη Ιωάννη του Βασιλείου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70, Προϊστάμενο του ΔΣ Άνω Καλεντίνης Άρτας.
4. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου την κ. Κτίστη Παρασκευή του Σπυρίδωνος, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70, Υποδιευθύντρια του 2ου ΔΣ Άρτας, με αναπληρώτριά της την κ. Τάχου Μαγδαληνή του Γρηγορίου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Αναπληρώτρια Δ/ντρια του 2ου ΔΣ Άρτας.
5. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου την κ. Κοντογιάννη Μαρίνα του Λάμπρου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ60 Προϊσταμένη του 5ου Νηπιαγωγείου Άρτας, με αναπληρωτή της τον κ. Μητρογιώργο Χρήστο του Δημητρίου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 του 6ου ΔΣ Άρτας.

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ Π.Υ.Σ.Π.Ε. ΑΡΤΑΣ

Κεραμίδα Γεωργία, που υπηρετεί με απόσπαση στη Διεύθυνση Π.Ε. Άρτας ως γραμματέας, με αναπληρωτή της τον κ. Ζήκο Δημήτριο.