Σας ενημερώνουμε ότι σήμερα Δευτέρα, 5 Απριλίου 2021, θα ξεκινήσει ο εμβολιασμός εκπαιδευτικών που έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν να εμβολιαστούν με αδιάθετες δόσεις εμβολίων. Οι ώρες εμβολιασμού θα είναι μετά τις 15:00 και θα πρέπει ο χρόνος απόκρισης να είναι άμεσος. Η ειδοποίηση θα γίνεται στο κινητό τηλέφωνο βάσει ενός κοινού καταλόγου εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας και μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ ταξινομημένο ανά ημερομηνία γέννησης με φθίνουσα σειρά ηλικίας. Με βάση τον κατάλογο που έχει καταρτιστεί, ο πρώτος εκπαιδευτικός Α/θμιας Εκπαίδευσης που θα κληθεί και θα πρέπει να είναι σε αναμονή, είναι αυτός που έχει γεννηθεί στις 1/6/1960, ο δεύτερος αυτός που έχει γεννηθεί στις 30/5/1961 κ.ο.κ. Το πλήθος των εκπαιδευτικών που θα καλούνται κάθε μέρα δεν το γνωρίζουμε εκ των προτέρων διότι εξαρτάται από το πλήθος των αδιάθετων εμβολίων που θα υπάρχουν εκείνη την ημέρα. Για το σκοπό αυτό έχει δημιουργηθεί στην ιστοσελίδα της διεύθυνσής μας (http://dipe.art.sch.gr)  στο μενού COVID  κατηγορία με όνομα «Εμβολιασμοί εκπαιδευτικών» το οποίο βρίσκεται στην θέση πάνω δεξιά. Στο εν λόγω μενού, υπάρχει η επιλογή «Ημερομηνία τελευταίου εμβολιασμού» όπου έως το βράδυ κάθε ημέρας θα ενημερώνεται με την ημερομηνία γέννησης του τελευταίου εκπαιδευτικού που εμβολιάστηκε έτσι ώστε, όσων η ημερομηνία γέννησης είναι κοντά σε αυτή,  να είναι σε αναμονή για την επόμενη μέρα.

Βελτσίστα Περσεφόνη

Συντονίστρια της Ομάδας  Εμβολιασμών για την ΔΠΕ  και ΔΔΕ Άρτας.