H Διεύθυνση Π.Ε. Άρτας, έχοντας υπόψη την καθοριστική σημασία  που έχει η ανάπτυξη αντισεισμικής συνείδησης και συμπεριφοράς σε εκπαιδευτικούς και μαθητές, δ ι ο ρ γ α ν ώ ν ε ι  σε συνεργασία με τον Οργανισμό Αντισεισμικού Σχεδιασμού & Προστασίας (Ο.Α.Σ.Π.) ημερίδα με θέμα:

Αντισεισμική Προστασία Σχολικών Μονάδων

στοχεύοντας  στη  διαρκή ευαισθητοποίηση, ενημέρωση και εκπαίδευσή τους.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 18 Ιανουαρίου 2017, ημέρα Τετάρτη, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 7ου  Δημοτικού Σχολείου Άρτας, με ώρα προσέλευσης 16.00 (επισυνάπτεται πρόγραμμα) και απευθύνεται σε  Διευθυντές/ντριες και Υποδιευθυντές/ντριες  Δημοτικών  Σχολείων, Προϊστάμενους/ες Δημοτικών  Σχολείων &Νηπιαγωγείων  υπόχρεους σύνταξης Σχεδίων Έκτακτης Ανάγκης καθώς και σε κάθε ενδιαφερόμενο εκπαιδευτικό.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν αίτηση συμμετοχής (επισυνάπτεται) στο fax: 2681027557 ή στο e mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , μέχρι τη Δευτέρα  16 Ιανουαρίου 2017.

Θεωρούμε επιτακτική ανάγκη την παρουσία των εμπλεκόμενων στην εκπαιδευτική διαδικασία εκπαιδευτικών.

Με τη λήξη των εργασιών της ημερίδας θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Δήλωση συμμετοχής

Πρόγραμμα ημερίδας