ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές για το προσεχές σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν για τα Δημοτικά Σχολεία από 15/5/2020 έως και 29/5/2020 και για τα Νηπιαγωγεία από 15/5/2020 έως και 30/5/2020.

Ειδικά φέτος η πρώτη εγγραφή στα Νηπιαγωγεία (προνήπια γεννημένα το 2016) θα γίνει με ηλεκτρονική αίτηση , η οποία θα υποβληθεί μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας  «Πρώτη εγγραφή» της ενιαίας ψηφιακής πύλης gov.gr με τη χρήση των κωδικών του taxisnet (https://proti-eggrafi.services.gov.gr/).

Αναλυτικές οδηγίες προς τους γονείς για τη συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης είναι αναρτημένες στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας.

Οι Προϊστάμενοι/Προϊσταμένες των Νηπιαγωγείων μπορούν να βοηθήσουν κάθε γονέα που δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Σας επισυνάπτουμε αναλυτικές οδηγίες χρήσης της εφαρμογής εγγραφών στο νηπιαγωγείο για ενημέρωση και διευκόλυνσή σας.

Ο Διευθυντής Α/θμιας Εκπ/σης Άρτας

Λεωνίδας Γκόρος

Για τις οδηγίες χρήσης εφαρμογής για κηδεμόνες πατήστε ΕΔΩ.

Για τις οδηγίες χρήσης εφαρμογής για Νηπιαγωγεία πατήστε ΕΔΩ.