Π.Υ.Σ.Π.Ε. ΑΡΤΑΣ

• Γκόρος Λεωνίδας, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων, Διευθυντή της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας ως Πρόεδρος του Συμβουλίου, με αναπληρωτή του τον κ. Γκότοβο Θεόδωρο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων, Δ/ντή του Δημοτικού Σχολείου Αγίου Σπυρίδωνα Άρτας.
  • Νάσης Παναγιώτης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων του 7ου Δημοτικού Σχολείου ως τακτικό μέλος και Αντιπρόεδρος του Συμβουλίου, με αναπληρώτριά του την κ. Συγγούνα Μαρία, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων του Δημοτικού Σχολείου Καλαμιάς.
  • Χουλιάρα Θεοδώρα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων, Σχολική Σύμβουλος της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτριά της την κ. Μπίμπα Μαρία, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων του Δημοτικού Σχολείου Καλόβατου.
  • Βάσιος Φώτιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων, Δ/ντής του Δημοτικού Σχολείου Αγίου Αναργύρων ως τακτικό αιρετό μέλος, με αναπληρωτή του τον κ. Καυκιά Βύρωνα, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ11 - Φυσικής Αγωγής του Δημοτικού Σχολείου Παναγιάς Διασέλλου.
  • Τσάκαλος Βασίλειος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ11 - Φυσικής Αγωγής του Δημοτικού Σχολείου Πέτα ως τακτικό αιρετό μέλος,  με αναπληρωτή του τον κ. Γούσια Σωτήριο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων, Δ/ντή του Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δημητρίου Πέτα.

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ Π.Υ.Σ.Π.Ε. ΑΡΤΑΣ

• Δώδου Σοφία, Διοικητικός υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικών της Διεύθυνσης Π.Ε. Άρτας ως γραμματέας, με αναπληρωτή της τον κ. Ζήκο Δημήτριο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων του Δημοτικού Σχολείου Πολυδρόσου που υπηρετεί με απόσπαση στη Διεύθυνση Π.Ε. Άρτας ,

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 26810 79218

•  Όταν το ΠΥΣΠΕ ασκεί αρμοδιότητες, που εμπίπτουν στις περιπτώσεις του άρθρου 33 του Π.Δ. 1/2003 μετέχουν σε αυτά, αντί των δημοσίων εκπαιδευτικών αιρετών μελών, εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.):
    1. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου τον κ. Σαρρή Χρήστο, εκπ/κό κλάδου ΠΕ04.02, που υπηρετεί στο εκπαιδευτήριο «ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ»,  με αναπληρωτή του, τον κ. Γούλα Αλέξανδρο, εκπ/κό κλάδου ΠΕ07, που υπηρετεί στο Ιδιωτικό Σχολείο «Ι.Μ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ».
    2. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου τον κ. Χριστόπουλο Γεώργιο, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, που υπηρετεί στα «Μοντεσοριανά Σχολεία» , με αναπληρωτή του τον κ. Κουρουτό Μιχάλη, εκπ/κό κλάδου ΠΕ03, που υπηρετεί στη «Λεόντειο Σχολή» Πατησίων.