Α.Π.Υ.Σ.Π.Ε  ΗΠΕΙΡΟΥ

1. Καμπουράκης Κωνσταντίνος, Περιφερειακός Διευθυντής Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου, ως  Πρόεδρος με αναπληρωτή της τον

Γκόρο Λεωνίδα, Διευθυντή Α/θμιας Εκπ/σης Άρτας, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70.

2. Σακελλαροπούλου Ευδοξία, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ηπείρου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, ως Αντιπρόεδρος με αναπληρωτή της τον

Σιούλα Γεώργιο, Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ηπείρου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70.

3. Τζίμας Γρηγόριος, Διευθυντής Α/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, ως μέλος με αναπληρώτριά του την

Μπέση Μαρίνα, Διευθύντρια Α/θμιας Εκπ/σης Θεσπρωτίας, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ60.

4. Ευαγγέλου Φίλιππος,εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης, ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Καυκιά Βύρωνα, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ11, αιρετό εκπρόσωπο των εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης.

5. Μπουκομάνης Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Α/θμιας  Εκπ/σης, ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Γεώργο Χρήστο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70, αιρετό εκπρόσωπο των εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης.

Για τα θέματα υπηρεσιακής κατάστασης α) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στη δημόσια εκπαίδευση με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου εκτός των προσωρινών αναπληρωτών και β) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες της ιδιωτικής εκπαίδευσης αντί των αιρετών εκπροσώπων των δημόσιων εκπαιδευτικών μετέχουν οι κάτωθι εκπρόσωποι της Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.

4. Κουρουτός Μιχάλης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03, που υπηρετεί στο σχολείο «ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ Σχολή Πατησίων» ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Ξαξίρη Λουκιανό, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ04, που υπηρετεί στα «ΔΩΔΩΝΑΙΑ Εκπαιδευτήρια» στη «Σχολή Ολγα Ντότη Οικονόμου»

5. Σωτηρίου Αθανάσιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, που υπηρετεί στη «Σχολή Όλγα Ντότη - Οικονόμου» ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Γούλα Αλέκο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ07, που υπηρετεί στα «Εκπαιδευτήρια Ι. Μ. Παναγιωτόπουλου».

Για τα θέματα των ιδιωτικών σχολείων μετέχουν αντί των δημοσίων εκπαιδευτικών αιρετών μελών, οι κάτωθι εκπρόσωποι του Συνδέσμου Ιδιωτικών Σχολείων.

4. Καψάλης Χρήστος, («ΔΩΔΩΝΑΙΑ Εκπαιδευτήρια», Διονύσου 4, Σταυράκι, Ιωάννινα) με αναπληρωτή του τον
       Κυραϊλίδη Χαράλαμπο, (Πρόεδρος Σ.Ι.Σ., Παύλου Μελά 29, Καρέας)

5. Σιούλας Γεώργιος, («Εκπαιδευτήρια ΓΕΝΕΣΙΣ», Προσφυγικά Ανατολής, Ιωάννινα). με αναπληρωτή του τον
       Μπολονέζο Κωνσταντίνο («ΔΩΔΩΝΑΙΑ Εκπαιδευτήρια», Διονύσου 4, Σταυράκι, Ιωάννινα).

Ορίζουμε ως Γραμματέα του Συμβουλίου την κ. Γιάννενα Θηρεσία, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ02, αποσπασμένη στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Ηπείρου με αναπληρωτή της τον κ. Γιώτη Kωνσταντίνο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ80,αποσπασμένο στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Ηπείρου.

Η θητεία των μελών του Συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου 2020.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΡΤΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΟΔΟΣ