Α.Π.Υ.Σ.Π.Ε  ΗΠΕΙΡΟΥ

1. Φωτεινού Αγγελική, Περιφερειακή Διευθύντρια Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου, ως  Πρόεδρος με αναπληρωτή της τον

Γκόρο Λεωνίδα, Διευθυντή Α/θμιας Εκπ/σης Άρτας, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70.

2. Σακελλαροπούλου Ευδοξία, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη του Τμήματος Επιστημονικής - Παιδαγωγικής  Καθοδήγησης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου, Σχολική Σύμβουλος της 5ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπ/σης Ιωαννίνων, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, ως Αντιπρόεδρος  με αναπληρώτριά της την

Μυλωνά Άννα, Σχολική Σύμβουλο της 2ης Περιφέρειας Σχολικών Συμβούλων Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70.

3. Κυραμάρης Θεόδωρος, Διευθυντής Α/θμιας Εκπ/σης Πρέβεζας, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, ως μέλος με  αναπληρώτριά του την

Μπέση Μαρίνα, Διευθύντρια Α/θμιας Εκπ/σης Θεσπρωτίας, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ60.

4. Ευαγγέλου Φίλιππος,εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης, ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Καυκιά Βύρωνα, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ11, αιρετό εκπρόσωπο των εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης.

5. Μπουκομάνης Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Α/θμιας  Εκπ/σης, ως μέλος με αναπληρώτριά του την

Ντάση Αικατερίνη, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ70, αιρετό εκπρόσωπο των εκπαιδευτικών Α/θμιας  Εκπ/σης.

Για τα θέματα υπηρεσιακής κατάστασης α) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στη δημόσια εκπαίδευση με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου εκτός των προσωρινών αναπληρωτών και β) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες της ιδιωτικής εκπαίδευσης αντί των αιρετών εκπροσώπων των δημοσίων εκπαιδευιτκών μετέχουν οι κάτωθι εκπρόσωποι της Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.

4.  Κουρούτος Μιχάλης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03, που υπηρετεί στο σχολείο «ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ Σχολή Πατησίων» ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Σωτηρίου Αθανάσιο, εκπαιδευτικό κλάδου ?E70, που υπηρετεί στη «Σχολή Όλγα Ντότη Οικονόμου».

5. Ξαξίρης Λουκιανός, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ04, που υπηρετεί στα «ΔΩΔΩΝΑΙΑ Εκπαιδευτήρια»  ως μέλος με αναπληρωτή του τον

Γούλα  Αλέκο, εκπαιδευτικό κλάδου ?E07, που υπηρετεί στη «Εκπαιδευτήρια Ι. Μ. Παναγιωτόπουλου».

Για τα θέματα των ιδιωτικών σχολείων μετέχουν αντί των δημόσιων εκπαιδευτικών αιρετών μελών, οι κάτωθι εκπρόσωποι του Συνδέσμου Ιδρυτών Ελληνικών ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων.

4.  Καψάλης Χρήστος, («ΔΩΔΩΝΑΙΑ Εκπαιδευτήρια». Διονύσου 4, Σταυράκι, Ιωάννινα) με  αναπληρωτή του τον

Κυραϊλίδη Χαράλαμπο, (Πρόεδρος Σ.Ι.Ε.Ι.Ε., Παύλου Μελά 29, Καρέας).

5.  Σιούλας Γεώργιος, («Εκπαιδευτήρια ΓΕΝΕΣΙΣ», Προσφυγικά Ανατολής, Ιωάννινα), με  αναπληρωτή του τον

Καπελίδη Σπύρο («ΔΩΔΩΝΑΙΑ Εκπαιδευτήρια». Διονύσου 4, Σταυράκι, Ιωάννινα).

Ορίζουμε ως Γραμματέα του Συμβουλίου την κ. Γιάννενα Θηρεσία, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ02, αποσπασμένη στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Ηπείρου με αναπληρωτή της τον κ. Γιώτη Kωνσταντίνο, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ09,αποσπασμένο στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Ηπείρου.

Η θητεία των μελών του Συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου 2018.

ΚΑΙΡΟΣ

ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ